• Szczupak 101 cm 7 kg złowiony na Jeziórkach metodą na boczny trok (żyłkę 0,14) przez naszego kolegę Jarka Hercera. Gratulujemy pięknej ryby !!!

Pogoda na dziś

Jesienny Puchar rzeki Skrwy - Relacja

Opublikowano: wtorek, 07 styczeń 2020

Ostatnie jesienne zawody zorganizowane przez Koło PZW Kasztelan w Sierpcu.

W niedzielę 1 grudnia nad rzeką Skrwą Prawą w miejscowości Radotki odbyły się spławikowe zawody wędkarskie "Jesienny Puchar rzeki Skrwy". Frekwencja jak na tą porę roku była dość liczna, bo w zawodach wzięło udział 15 spośród 20 zapisanych zawodników. Wyniki jakie osiągali uczestnicy z pewnością odbiegały od tych jakie osiągano podczas innych zawodów w miesiącach letnich, ale mimo to prawie wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, że lepiej spędzić czas w dobrej atmosferze nad wodą, niż siedzieć bezczynnie w domu.

Jak mówi stare powiedzenie: "prawdziwemu wędkarzowi żadna pogoda straszna nie jest" – i tak było także tym razem. Łowiono głównie płocie, leszcze, ukleje, jazie, jazgarze, trafiały się okonie. Łącznie udało się złowić około 80 kg ryb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów wędkarskich czuwało w pełni profesjonalnie przygotowane grono sędziowskie w składzie: sędzia główny Michał Kołodziejski, zastępca sędziego głównego - Monika Lińska oraz sędzia sekretarz - Daria Kołodziejska. Po 4 godzinach zmagań wędkarskich wyłoniono zwycięzców zawodów, którymi okazali się odpowiednio koledzy: Waldemar Kamiński z wynikiem 7850 pkt, Mariusz Bojanowski - 7290 pkt, i na trzeciej lokacie uplasował się Włodzimierz Kochański z wynikiem 6310 pkt.

Po uroczystym wręczeniu pucharów, nagród i okolicznościowych medali dla wszystkich zawodników, zaproszono uczestników na spotkanie integracyjne, gdzie zaserwowano pyszny żurek z kiełbasą, jajkiem i chrzanem oraz swojski smalec z chlebem i ogórkiem. Zarząd Koła pragnie podziękować kol. Piotrowi Klimkowskiemu, Mariuszowi Bojanowskiemu oraz Waldemarowi Kamińskiemu za wkład pracy przy organizacji zawodów, sędziom za profesjonalną obsługę oraz słowa podziękowania dla wszystkich uczestników za udział w akcji sprzątania linii brzegowej, gdzie uprzątnięto 15 worków śmieci.


Zarząd Koła PZW nr 120 Miejskiego "KASZTELAN"

Odsłony: 209

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze wymagane jest rejestracja!