• Szczupak 101 cm 7 kg złowiony na Jeziórkach metodą na boczny trok (żyłkę 0,14) przez naszego kolegę Jarka Hercera. Gratulujemy pięknej ryby !!!

Pogoda na dziś

Karpiowy Puchar Burmistrza Miasta Sierpc - Relacja

Opublikowano: poniedziałek, 01 lipiec 2019

W dniach 8-9 czerwca 2019 r. odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody nocne „Karpiowy Puchar Koła Burmistrza Miasta Sierpc”. Na zbiórce o godz. 16.30 stawiło się 18 wędkarzy z nadziejami na duże karpie i amury. Po losowaniu stanowisk w tym pierwszy raz z JOKEREM (możliwość wybory stanowiska), którego szczęśliwcem okazał się kolega Michał Słupecki o godz. 18.00 rozpoczęto wędkowanie nocne do godz. 10.00 rano.

Podczas trwania zawodów ryb nie współpracowały do końca jak sobie wszyscy życzyliśmy głównie z powodu wysokiej temperatury, wahań ciśnienia atmosferycznego. Rano jak przystało na zawody o Puchar Burmistrza, Pan Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca zaszczycił swą obecnością uczestników zawodów nad Jeziórkami, przechodząc po stanowiskach w celu rozmowy z zawodnikami za co serdecznie dziękujemy.

O godz. 10.00 po kończącym zawody gwizdku sędziego zawodnicy spotkali się na śniadaniu na które serwowano tradycyjnie jajecznicę na boczku ze szczypiorkiem. W imieniu Burmistrza Miasta Sierpca, który nie mógł zostać do ceremonii wręczenia nagród Prezes Koła Nr 120 Rafał Wysocki dokonał uhonorowania zwycięzców zawodów statuetkami i nagrodami. Zwycięzcą zawodów gruntowych tym razem został kolego Krzysztof Janaszkiewicz z Sierpca łowiąc 2 karpiem o łącznej wadze 13,17 kg (w tym jednego rodzynka Łowisko Jeziórko Miejskie o wadze 11,72 kg.) za co serdecznie gratulujemy!!!!! Drugie miejsce zajął kolega Rafał Lewandowski z Lutocina łowiąc amura o wadze 7,60 kg. Trzecie miejsce zajął kolega Tomasz Cieślak z Rypina łowiąc karpia o wadze 6,60 kg.

Zarząd Koła Nr 120 PZW Miejskie Kasztelan składa serdecznie podziękowania dla Pana Jarosława Perzyńskiego - Burmistrza Miasta Sierpc za objęcie patronatem w/w zawody i ufundowanie pięknych statuetek karpi. Serdeczne podziękowania Zarząd Koła kieruje do kolegów Krzysztofa Janaszkiewicza za organizację zawodów oraz Jarosława Maszerowskiego - sędziego za ważenie ryb na bieżąco w trakcie trwania zawodów, aby w jak najlepszej formie wróciły do wody.


Zarząd Koła PZW nr 120 Miejskiego "KASZTELAN"

Odsłony: 321

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze wymagane jest rejestracja!