• Szczupak 101 cm 7 kg złowiony na Jeziórkach metodą na boczny trok (żyłkę 0,14) przez naszego kolegę Jarka Hercera. Gratulujemy pięknej ryby !!!

Pogoda na dziś

I Gruntowe Zawody Wędkarskie o Puchar Firmy Genlog - Relacja

Opublikowano: czwartek, 09 sierpień 2018

W dniu 4-5 sierpnia odbyły się po raz pierwszy zawody gruntowe trwające 25 godzin. Jest nam niezmiernie miło powitać nowego sponsora firmę GENLOG produkującą zanęty i przynęty wędkarskie za pozyskanie, której Zarząd Koła dziękuje kol. Łukaszowi Borowskiemu.

Na zbiórce o godz. 7.00 stawiło się 17 wędkarzy z nadziejami na duże ryby. Po losowaniu stanowisk o godz. 8.00 rozpoczęto wędkowanie do godz. 9.00 następnego dnia. W godz. 18.00-19.00 była przerwa w wędrowaniu z przeznaczeniem na obiadokolację dla wszystkich uczestników. Upał nie ułatwiał wędkowania, ale osoby które wylosowały stanowiska w pobliżu fontanny łowiły okazałe karpie.

Po godzinie 21.00 karta się odwróciła, karpie i amury zaczęły współpracować z drugiej strony wyspy u kol. Tomasza Cieślaka. Noc przebiegła w deszczowo burzowej aurze, co jak wiemy lubią ryby karpiowate i rano sędzia miał dużo pracy przy ważeniu.

Rano po kończącym zawody gwizdku sędziego zawodnicy spotkali się na śniadaniu gdzie tradycyjnie serwowano jajecznicę na boczku ze szczypiorkiem. Zwycięzcą zawodów gruntowych tym razem został kolego Tomasz Cieślak łowiąc łącznie 10 karpi i amurów o łącznej wadze 54,61 kg za co serdecznie gratulujemy!!!!! Drugie miejsce zajął kolega Jarosław Staniszewski łowiąc 5 karpi o łącznej wadze 23,69 kg. Trzecie miejsce zajął kolega Waldemar Kamiński łowiąc karpie, leszcze i karasie o łącznej wadze 18,84 kg. Po śniadaniu nagrodzono zwycięzców, a na wszystkich uczestników czekały przynęty ufundowane przez firmę GENLOG za co serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania Zarząd Koła kieruje do kol. Krzysztofa Janaszkiewicza za zorganizację zawody gruntowych, które przebiegły w miłej atmosferze i podczas których złowiono łącznie 154,24 kg ryb.


Zarząd Koła PZW nr 120 Miejskiego "KASZTELAN"

Odsłony: 720

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze wymagane jest rejestracja!