Pogoda Sierpc z serwisu
  • Szczupak 101 cm 7 kg złowiony na Jeziórkach metodą na boczny trok (żyłkę 0,14) przez naszego kolegę Jarka Hercera. Gratulujemy pięknej ryby !!!

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Zakończenie Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej - Relecja

Opublikowano: sobota, 08 październik 2016

Funkcjonowanie na terenie naszego miasta Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej stało się priorytetem dla Koła PZW Nr 120 Miejskiego Kasztelan. Zarząd Koła wraz z MOSiR w Sierpcu kolejny rok z rzędu postawił sobie za zadanie przekazanie najmłodszym adeptom wiedzy z zakresu tematyki wędkarskiej takiej jak:
• etyka wędkarska;
• ochrona środowiska;
• bezpieczeństwo nad wodą;
• struktury organizacyjne PZW;
• zagadnienia z regulaminu amatorskiego połowu ryb;
• techniki wędkowania.

Przez okres wakacji, w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 12:00 grupa 17 dzieci i młodzieży pod okiem 4 instruktorów wędkarstwa młodzieżowego odbywała zajęcia teoretyczne (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu)i praktyczne (Jeziórko Miejskie w Sierpcu).

Łącznie kadeci i instruktorzy spędzili ze sobą 96 godzin. Zwieńczeniem dwumiesięcznej pracy było zorganizowanie dla uczniów Sierpeckiej Szkółki profesjonalnie przygotowanych zawodów wędkarskich. W sportowej rywalizacji zmagało się 16 uczestników Szkółki z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 8-11 lat i 12-14 lat. Podczas trwania zawodów startujące dzieci dopingowali rodzice, dziadkowie, siostry i bracia. Łowiono głównie płocie i karasie. Po sygnale oznaczającym zakończenie zawodów sędziowie przystąpili do ważenia uprzednio złowionych ryb i weryfikacji zajętych miejsc które przedstawiały się w następujący sposób:

Kategoria wiekowa 8-11 lat:
1. Liberski Kacper - 930 pkt.
2. Poleszczuk Przemysław - 665 pkt.
3. Cieślak Adam - 550 pkt.
Kategoria wiekowa 12-14 lat:
1. Mocki Mateusz - 980 pkt.
2. Pawłowski Maciej - 630 pkt.
3. Kamiński Kacper - 495 pkt.

Dzięki wsparciu i hojności naszych darczyńców Zarząd Koła przygotował piknik integracyjny dla uczestników i zaproszonych gości, podczas którego wręczono puchary zwycięzcom zawodów, podziękowania sponsorom i instruktorom wędkarstwa oraz upominkowe paczki z artykułami wędkarskimi wszystkim uczestnikom Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej.
Zarząd Koła PZW nr 120 Miejskiego Kasztelan w Sierpcu, pragnie podziękować za wsparcie i zrozumienie sprawy jaką nasze Koło czyni na rzecz rozwoju i propagowania wędkarstwa wśród młodego pokolenia.
Słowa podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Jarosława Perzyńskiego za objęcie patronatem honorowym całości programu Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej oraz sponsorów głównych:
Pana Adama Lipińskiego Firma "Transport- Spedycja Lipiński"
Pana Dariusza Jackowskiego MOSiR w Sierpcu
Pana Przemysława Jarzyńskiego
Pana Piotra Klimkowskiego
Pana Bartłomieja Cieslaka
Pana Mariusza Sułka
Pana Eugeniusza Warcholińskiego


Zarząd Koła PZW nr 120 Miejskiego "KASZTELAN"

Odsłony: 473

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze wymagane jest rejestracja!